Facebook

postheadericon KOMUNIKATY ZP : UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO [25 MARCA 2014 r.]

Rada Prowincjalna 2014-2017

CEREMONIA OBJĘCIA URZĘDU PRZEZ RADĘ PROWINCJALNĄ NOWEJ KADENCJI

Drodzy!

Zbliża się dzień 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu, zgodnie z datą wskazaną przez Przełożonego Generalnego, ks. Jacoba Nampudakama, w liście nominacyjnym z dnia 22 lutego 2014 r., będzie miało miejsce objęcie urzędu przez nowo mianowanego Przełożonego Prowincjalnego wraz z Radą Prowincjalną Prowincji Chrystusa Króla w jej odnowionym składzie.

W centralnym punkcie tego dnia, o godz. 12.00, sprawowana będzie Msza św., do uczestnictwa w której serdecznie zapraszam przedstawicieli całej Rodziny Pallotyńskiej.

Ten czas wspólnej modlitwy o charakterze dziękczynno-błagalnym będzie dla nas okazją do wypowiedzenia słów wdzięczności wobec Współbraci, którzy uczestniczyli w pracach Rady i Zarządu Prowincjalnego mijającej kadencji. Jednocześnie z radością będziemy mogli powitać i przekazać słowa życzliwości nowym członkom Rady Prowincjalnej, która jeszcze tego samego dnia spotka się na swoim inauguracyjnym posiedzeniu.

Mając ponadto na względzie, iż dzień uroczystości liturgicznej Zwiastowania Pańskiego jest jednocześnie świętem patronalnym Współbraci Prowincji poznańskiej, dlatego w tym dniu w naszych modlitwach indywidualnych i wspólnotowych upraszamy błogosławieństwo Boże dla obu polskich Prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego wraz z ich Radami Prowincjalnymi nowej kadencji.

Pozostając z wyrazami wdzięczność wobec całej Rodziny Pallotyńskie za dotychczasowe lata wspólnego budowania przyszłości Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w Polsce i na świecie, załączam zapewnienie o modlitwie oraz braterskie pozdrowienia w Panu.

Ks. Józef Lasak SAC
Przełożony Prowincjalny

Warszawa, 12 marca 2014 r.

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama